Od książek po muzykę i filmy

843827_inter_ksiaznica_34

Dzisiaj świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości. Z tej okazji wraz z koleżankami odwiedziłyśmy w ramach praktyk Książnicę Płocką, która okazała się skarbnicą wiedzy. Z wielkim zdumieniem odkryłyśmy, że w bibliotece znajduje się około 20 tysięcy woluminów o różnorodnej formie i tematyce: encyklopedie, słowniki, bibliografie, publikacje, albumy, czy opracowania utworów literackich. Szczególnie zadziwił nas dział czasopism, gdyż zawiera on unikalne egzemplarze, liczące nawet 30, 40 lat. Interesujący okazał się także dział zbiorów specjalnych, zawierający zdigitalizowane dzieła, dzięki którym oszczędza się książki drukowane oraz audiobooki i nagrania muzyczne utworów. Szczególnie cenne wydały mi się  albumy z dziełami sztuki, w których zgromadzone są reprodukcje obrazów omawianych na lekcji. Okazuje się, że każdy może znaleźć w Książnicy Płockiej coś dla siebie.

Magda

Reklamy

3 Komentarze

Filed under Bez kategorii

3 responses to “Od książek po muzykę i filmy

  1. Egzemplarze nikogo nie unikają, więc nie są unikalne, ale unikatowe:) Unikat – rzecz jedyna w swoim rodzaju. Reszta super!

  2. Uczennica 2a

    Artykuł udowadnia, że warto czytać książki i chodzić do biblioteki, bo można odnaleźć tam wiele ciekawych, zapomnianych książek i materiałów. 😉

  3. Uczennica :)

    Na pewno praca w takiej Książnicy byłaby interesująca 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s