Spotkanie z Agatą Passent

             W czwartek, 6 listopada, Książnicę Płocką odwiedziła pani Agata Passent, która promowała swoją nową książkę pt. „Kto panu to zrobił?”. Nie mogliśmy przeoczyć spotkania ze znaną felietonistką, prowadzącą program „Xsięgarnia” w TVN 24, założycielką Fundacji „Okularnica” zajmującej się opieką nad dorobkiem Agnieszki  Osieckiej.

2014-11-06 18.14.30

Główne tematy nowej książki dotyczą spraw, które otaczają nas na co dzień. Autorka ocenia, porównuje, ale nic nam nie narzuca. Ukazuje różnice między kobietami, a mężczyznami, Polaków wobec siebie nawzajem i wobec innych oraz świat dawniej i dziś.

2014-11-06 18.27.04

Na spotkaniu panowała przyjazna atmosfera, a sama autorka okazała się miłą i sympatyczną osobą. Chętnie odpowiadała na każde pytanie. Rozwinęła aspekty z życia codziennego, które poruszyła w książce. Między innymi użyła pojęcia” pokolenie biegaczy”, którym określiła ludzi wykonujących kilka czynności na raz. Poprzez wykonywanie wielu czynności jednocześnie nie potrafimy się skupić, ani nic zrobić dobrze i do końca. Mówiła również o młodych ludziach, którzy nie potrafią poradzić sobie bez technologii komputerowej, dlatego o wszystkim zapominają i mają słabszą pamięć. Dawniej więcej zapamiętywano, dziś jest wszystko pod ręką w telefonie komórkowym.

Mogliśmy zobaczyć także zdjęcia z prywatnego archiwum – z mamą Agnieszką Osiecką i tatą – Danielem Passentem.

2014-11-06 18.08.42

Książnica Płocka była wypełniona po brzegi, nie wszyscy znaleźliśmy miejsca do siedzenia. Część z nas stała poza salą, ale dobre nagłośnienie pozwoliło nam słuchać ciekawego gościa.

2014-11-06 18.03.51

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s